Wiara, nadzieja, miłość, czyli siła modlitwy według braci Kendricków

war-room-sila-modlitwy-film-dvd.jpgSiła wiary i modlitwy inspiruje od lat wielu twórców filmowych. Niekiedy efektem finalnym jest dość łzawa i naiwna historyjka, czasami jednak otrzymujemy produkcję pełną nie tylko mądrych sentencji, ale także ciepła i humoru. Tak właśnie stało się w przypadku War Room, piątej już produkcji słynnych braci Alexa i Stephena Kendricków, znanych między innymi z takich realizacji, jak Fireproff czy Facing the Giants. Autorzy, choć dość mocno prywatnie związani z Kościołem, zaserwowali jednak film niezwykle uniwersalny, pozbawiony prób nawracania czy wpajania komukolwiek „jedynej słusznej prawdy”.

Poznajemy oto przeciętne amerykańskie małżeństwo. Elizabeth i Tony Jordan prowadzą zwyczajne, pozornie szczęśliwe życie. Prawda jednak wygląda zupełnie inaczej. Pod płaszczykiem rodzinnej sielanki ukrywa się bowiem mnóstwo problemów – Tony zbyt mocno koncentruje się na życiu zawodowym, krzywdząc i zaniedbując najbliższych. Jego żona wpada zaś w swego rodzaju marazm i niechęć do życia. Sytuacja zmienia się o 180 stopni, gdy jej klientką zostaje Panna Clara. Elizabeth ma teraz za zadanie stworzenie swego rodzaju modlitewnego planu naprawczego dla swej rodziny oraz „Sali narad wojennych”. Wówczas dopiero jej oczom ukazuje się cała prawda o ich dotychczasowym, pozornie pięknym i pozbawionym większych kłopotów życiu. Pytanie tylko, czy małżonek podąży za nią i czy razem wezmą udział w bitwie, która przynieść może prawdziwe szczęście.

Film niebanalny, z mnóstwem specyficznego, pełnego uroku klimatu oraz  sporą dawką humoru. Jednego z braci Kendricków zobaczymy także w obsadzie. Warto wspomnieć też o znakomitej Karen Abercrombie w roli Panny Clary. Dramat idealny dla tych widzów, którzy w produkcjach filmowych prócz pięknych obrazków szukają dla siebie pewnej prawdy o własnym życiu i nie boją się zadawać samym sobie pytań – nawet gdy odpowiedź nie jest prosta i oczywista. War Room to świetna propozycja na wiosenny wieczór – ci, którzy lubią mariaż humoru i powagi, z pewnością nie będą zawiedzeni!

Zobacz cały film na DVD! TUTAJ: gloria24.pl/war-room-sila-modlitwy-modlitwa-jest-potezna-bronia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s